Премиум IPTV претплати

Придружете се на IPTV EDEN заедницата за да уживате во неверојатно уникатно IPTV искуство. Со нашите услуги ќе пристапите до илјадници премиум канали, филмови и серии.

Зошто претплати на IPTVEDEN?

IptvEden нуди канали, филмови и серии од целиот свет во една претплата за IPTV. И најважниот дел од нашите услуги е тоа што Ве уверуваме висок квалитет, техничка поддршка и постојано ажурирање на нашите канали, филмови и содржини од серии.

iptveden премиум iptv претплата

Висока компатибилност

Компатибилен со сите уреди, вклучувајќи MAG, Android, XBMC, Enigma, IPTV Box, PC и Smart TV

iptveden премиум iptv претплата

Стриминг FHD и 4K

FHD и 4K канали кои стримуваат, без замрзнување и баферирање. Исто така, редовно ажурираме нови канали, филмови, серии.

iptveden премиум iptv претплата

Врвна поддршка

Достапни сме 24h/7 Разговор во живо на Whatsapp / WeChat / Skype/Telegram Не двоумете се да контактирате со нас и да побарате пробно тестирање

iptveden премиум iptv претплата

лесно поставување

Нашата нова апликација Apk е лесна за користење и инсталирање. Дури и најне-техничките луѓе можат да почнат да ја користат апликацијата за неколку минути.

iptveden премиум iptv претплата

Брзи доверливи сервери

IPTVEDEN е сигурен и стабилен IPTV сервер, поддржува технологија 24h/7 ги одржува сите кодови или панели за препродавачи кои работат и гарантира непречена услуга.

iptveden премиум iptv претплата

Заштеди на трошоците

Просечната цена на претплата за кабел е многу над 150 долари. Можеме да вратиме над 80% од тие пари во вашиот џеб.

iptveden премиум iptv претплата

Карактеристики на IptvEden

Најдобро IPTV решение со најдобра цена - гледајте ги вашите омилени филмови и ТВ серии со различни квалитети; од SD, HD, FHD до 4k. Гледајте ги најголемите игри и PPV настани. Земете голема чинија пуканки и живејте ја возбудата. 

Како да ја користите нашата IPTV?

Само три чекори можат да започнат и да користат претплати за IPTV

iptveden премиум iptv претплата

1. Изберете план за IPTV

Регистрирајте се за нашата продавница и изберете пробен план/план за претплата

iptveden премиум iptv претплата

2. Преземете апликација за IPTV

Проверете го нашиот водич за преземање на апликацијата Iptveden IPTV за вашиот уред

iptveden премиум iptv претплата

3. Активирајте

Отворете ја апликацијата и внесете го кодот за активација, Уживајте!

Планови за претплата на IptvEden

Нашите производи

Поддржете ги сите уреди и апликации

Нашата IPTV услуга е компатибилна со широк опсег на уреди и IPTV апликации и потребни се секунди за да се постави.
Не двоумете се да контактирате со нас за пробно тестирање 48 часа пред да изберете план за претплати.

iptveden премиум iptv претплата

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

Што е IPTV?

IPTV или Интернет протокол телевизија, е нова технологија која ви овозможува да гледате телевизија преку интернет конекција наместо со кабли и сателити.

Што ми е потребно за да имам корист од IPTV?

Сè што ви треба за да добиете пристап до IPTV канали, филмови и серии е добра интернет конекција - најмалку 4.0 Mbps-, паметен уред (Smart Tv, Android box, Mag….) и претплата за IPTV.

Може ли да користам IPTV додека живеам во стан?

Најневеројатната карактеристика на IPTV е тоа што можете да ја користите насекаде, доколку имате добра интернет конекција и претплата за IPTV. Така да, можете да користите IPTV во вашиот стан, канцеларија и на отворено.

Може ли да купам IPTV ако немам сателитски услуги?

Апсолутно да. Можете да купите претплата за IPTV и да добиете пристап до илјадници меѓународни ТВ канали, филмови и серии со инсталирање на секаков вид сателитски антени. Сепак, ќе ви треба интернет конекција од најмалку 4.0 Mbps.

Дали луѓето од надвор од САД, ОК и Калифорнија можат да се претплатат?

Да, ако сте од било каде во светот, можете да ја добиете вашата претплата и да уживате во вашите омилени ТВ-серии…

Може ли да ја користам мојата претплата на повеќе уреди?

Да, можете да ја користите вашата претплата на повеќе уреди, но треба да знаете дека не можете да гледате на нив истовремено.

Како да направам дијагностички тест на мојот уред?

1 Повторно проверете ги деталите за активирање iptv и проверете дали сте ги внеле правилно.

2 Рестартирајте го вашиот рутер и проверете дали вашиот уред е конфигуриран и поврзан на интернет.

3 проверете ги другите уреди поврзани на истата мрежа и уверете се дека не ја преоптоваруваат вашата мрежа со преземања, прикачувања или стриминг…

4 За добро искуство со IPTV, топло ви препорачуваме да имате 10 Mbps брзина на преземање и прикачување на интернет. повисоко е подобро.

5 Рестартирајте го вашиот IPTV уред 

6 Користете LAN (Етернет) кабел наместо Wifi

7 Проверете дали никој друг не ја користи вашата претплата за IPTV

8 Ако сите горенаведени се добри, ве молиме посетете  www.whatismyip.com и испратете ни ја вашата IP адреса за да ја провериме

9 Ажурирајте го уредот и апликацијата IPTV што ги користите

10 проверете дали вашиот давател на интернет услуги има проблеми во вашата област. проверете од тука: downdetector.co.uk

Што треба да направам ако некој канал застане додека гледам?

ако некој канал што го гледате одеднаш застане додека го гледате, се што треба да направите е да го смените каналот и да се вратите назад. вака треба повторно да работи.

Зошто сите канали се празни?

ако тоа се случи, а користите сет-топ кутија, како што се MAG или AVOV, откако ќе го поставите уредот со нашите сервери, ќе мора да извршите хард ресетирање. за да го направите тоа, само исклучете го уредот, исклучете го кабелот за напојување и повторно вклучете го

Некои канали не работат?

Не можеме да ветиме дека сите канали работат правилно поради вашата брзина на Интернет, технички тешкотии на поединечни канали или ако се користи некомпатибилен уред/апликација/програма.

Не можам да гледам, дали сум блокиран?

Проверете дали вашата сметка се користи на други уреди.
Ако одговорот е да, посетете ја www.whatismyip.com користејќи компјутер и пронајдете ја вашата IP адреса, потоа испратете ни ја вашата IP адреса за обновување. Имајте предвид дека 1 претплата може да се користи само на 1 уред во исто време, инаку вашата сметка наскоро ќе биде забранета поради автоматска безбедносна одбрана.

Го обновуваме само 2 пати за 1 претплата. Ако вашата сметка е повторно забранета по обновувањето, ве молиме контактирајте со нас.
*Ако ја злоупотребувате нашата услуга со користење на повеќе уреди за 1 претплата, бидете свесни дека може трајно да ја забраниме вашата претплата.

Која е разликата помеѓу IPTV и сателитска телевизија?

Разликата помеѓу сателитската телевизија и IPTV е во тоа што сателитската телевизија бара да инсталирате сад надвор од вашата куќа и да ја поправите со точна фреквенција за да добиете пристап до ограничени ТВ канали. Но, со IPTV се што ви треба е интернет конекција и претплата за IPTV и вие сте подготвени да одите.

Кои се уредите поддржани од IPTV?

Нашите IPTV претплати се компатибилни со сите паметни уреди и апликации, како што се: Android Boxes, Smart TVs, Mags, Smartphones, iPhone, Mac, Windows…

Како да ја проверам мојата брзина и квалитет на Интернет?

За да го проверите квалитетот на вашиот интернет, се што треба да направите е да отидете на: http://www.speedtest.net и кликнете на GO. почекајте да заврши тестот и ќе ја добиете вашата брзина на интернет. Забележете го тоа  4.0 Mbps е минималниот услов.

Зошто не можам да пристапам до мојата сметка?

ако не можевте да пристапите до вашата сметка, проверете дали вашиот уред е поврзан на интернет. Потоа погледнете ги информациите за вашата претплата IPTV и уверете се дека не сте направиле грешка додека ги вметнувавте и забележете дека буквите со големи букви мора да бидат со големи букви. Конечно, треба да бидете сигурни дека никој друг не ја користи вашата претплата бидејќи не можете да користите 1 претплата на два уреди во исто време.

Како можам да ја платам мојата претплата за IPTV?

Можете да ја платите вашата претплата за IPTV преку Paypal или кредитни картички со автоматска конверзија на валута и без скриени надоместоци.

Дали мојата претплата за IPTV започнува откако ќе ја нарачам?

Вашата IPTV претплата започнува во моментот кога ќе ги добиете деталите за вашата сметка или преку вашата адреса за е-пошта или преку бројот на Whatsapp.

Зошто моите канали не работат?

-Одвреме-навреме се рестартираме и разменуваме канали кога е потребно за да поправиме некои проблеми, па само дајте му неколку минути во него може да се врати.

-ако ова се случува на сите ваши канали, треба да го проверите вашиот крај.

-Рестартирај го уредот 30 секунди 

-Користете LAN (Етернет) кабел наместо Wifi

Конечно, забележете дека работиме на тоа да ви обезбедиме висококвалитетна услуга за ниска цена. па ако каналот не работи, само дајте ни време затоа што ќе работиме напорно и ќе дадеме се од себе да ги поправиме проблемите.

Зошто моите канали се баферираат?

главната причина зад овој проблем е обично слабата интернет конекција. така што ова значи дека вашата интернет конекција е слаба или има некои други уреди што преземаат, поставуваат или гледаат филмови….решението е да бидете сигурни дека другите уреди не ја преоптоваруваат вашата мрежа, поврзете се со LAN кабел наместо Wifi и направете бидете сигурни дека вашата брзина на интернет е 10 Mbps или поголема

Некои канали звучат само без видео?

Ако наидете на овој проблем, следете ги овие чекори:

1 Одете во поставките

2 Изберете Native за декодерот.

3 рестартирајте 

Мојата врска M3u не работи?

Ако врската не работи, секогаш проверете ја врската на компјутер со помош на софтверот VLC. Ако работи, тоа значи дека има нешто лошо на крајот. Кога пишувате во вашата врска M3U, проверете дали не внесувате простор и не ја користите вашата врска M3U на други уреди.
Контактирајте нè ако врската не работи на вашиот компјутер по смена на проблеми.

Јас сум на MAG или STB, зошто мојата сметка не работи?

-Дали ни ја дадовте точната MAC адреса?
-Дали користите заштитен ѕид, прокси или VPN? Ако е така, нашите сервери нема да ви дозволат да се поврзете.
– Дали вашата брзина на Интернет е на препорачаниот минимум — 8 Mbps за HD канали — или повисока?
– Дали вашиот уред е жичен во (Ethernet) или е поврзан безжично (WiFi или мобилни податоци)? Етернетот секогаш ќе биде побрз и постабилен; користете етернет, ако можете.
– Дали спецификациите на вашиот уред се доволно моќни за без напор да се справите со преносот со HD во живо?
– Ако користите STB емулатор, дали ги следевте чекорите во нашиот водич за поставување на Android STB емулатор?
– Ако користите STB емулатор, дали сте се обиделе да го избришете кешот на апликацијата, а потоа да го рестартирате уредот?
– Ако користите кутија MAG, дали сте се обиделе да го рестартирате уредот?
– Ако користите уред со Android/MAG кутија, дали сте се обиделе да се одјавите и потоа да го ресетирате фабрички вашиот уред?
– Дали повторно ги проверивте серверските портали што ви ги испративме во е-поштата за активирање?

Задоволството е загарантирано

24/7 Техничка поддршка

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla porttitor accumsWe, тинцидент. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Donec sollicitudin molestie malesuada.

Гаранција 30 ден парите назад

Откако ќе нарачате претплата за iptv од нас, IptvEden, ќе можете да ја откажете претплатата и да добиете целосна рефундација во текот на 30 дена.

Премиум IPTV претплати бесплатно

Добијте ги вашите бесплатни тестирања за IPTV на сите пакети вклучени во нашите премиум претплати за IPTV. 24-часовните проби се слични на официјалната претплата.

en English
X